еМагазин
Image default
Македонија

Првиот човек на Скопски џез фестивал, Белопета го демантира Заев

На изјавата на премиерот Зоран Заев за 24 телевизија, на својот Фејсбук профил, реагираше првиот човек на Скопски џез фестивал, Оливер Белопета.

“Морам да реагирам на зборовите на господинот Зоран Заев вечерва на ТВ24.

Цитирам: “Смешно и трагично е да Ви кажам дека ни еден документ нема доставено еден џез фестивал. Ни еден.документ. Го молеа до последен момент. Еден документ, по процедура, по протокол, по се“.

Секој поединечен искажан збор е неточен! Комплетна лага! Не е мое да претпоставувам кој од неговите најблиски кабинетски соработници му пренесува вакви “информации“, иако притоа не би бил далеку од вистината“, напиша Белопета.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Заев најави дека дел од конкурсот на Министерството за култура ќе биде поништен

Се јави министерот Адеми: Не сум вршел притисок при изборот на проекти од Годишната програма на Министерството за култура

Кои се претседателите на комисиите кои одлучуваа за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура?

„На кого му треба Џез фестивал додека има Ѕвезде Гранда“: Твитер „прегреа„ за Годишната програма на Министерството за култура

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во судница се гледаа снимки од камерата на МВР: „Тортура“ на СЈО продолжува на 1 ноември

Редакција

Вучиќ: Недостасуваше нешто опипливо во понудата на ЕУ до Македонија за референдумот

Редакција

Мицотакис: И да се ратификува договорот од соседната земја, нашата позиција не се менува

Редакција