еМагазин
Image default
Македонија

(ВИДЕО) Заев најави дека дел од конкурсот на Министерството за култура ќе биде поништен

Дел од конкурсот за поделбата на државни пари во Министерството културата ќе биде поништен, изјави за 24 телевизија, премиерот Зоран Заев.

„Смешно и трагично е ако Ви кажам дека ниеден документ по протокол нема доставено Џез фест, а го молеа. Одлуката ќе се поништи и таа ќе биде објавена. Освен за националните институции каде што нема реакции, тоа се домовите на културата. Но, за сите други апликанти, одлуката ќе биде поништена“, рече Заев.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Првиот човек на Скопски џез фестивал, Белопета го демантира Заев

Се јави министерот Адеми: Не сум вршел притисок при изборот на проекти од Годишната програма на Министерството за култура

„На кого му треба Џез фестивал додека има Ѕвезде Гранда“: Твитер „прегреа„ за Годишната програма на Министерството за култура

Кои се претседателите на комисиите кои одлучуваа за скандалозната распределба на пари во Министерството за култура?

Кој се е оштетен со Годишната програма на Министерство за култура: „Танец“ сотрен, Ансамблот на албански народни ора и песни колку барал толку добил

Фото: Влада/Видео: 24 телевизија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се чека на Франција за конечна одлука за датумот за преговори

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го соопшти ставот за референдумот

Редакција

Судењето за „Талир“ за незаконското финансирање на ВМРО-ДПМНЕ повторно одложено

Редакција