еМагазин

Tag : Скопски џез фестивал

ЖИВОТ

Двојно помалку пари за „Скопски џез фестивал“ од Министерство за култура

Редакција
Во ревидираната годишна програма на Министерството за култура, објавена пред 3 дена, средствата определени за манифестациите „ОФФ-Фест“ и „Скопски џез фестивал“ се речиси преполовени во...
ЖИВОТ

Скопски џез фестивал, Златно славејче, Аволон: Кој се доби пари во ревидираната годишна програма за култура

Редакција
Министерството за култура информира дека на својата веб страна ги објави финалните резултати од Годишните конкурси за поддршка на проекти од национален интерес во културата...
Македонија

Македонија во краен случај ќе остане без Скопски џез фестивал и OFFest

Никола Осило
По објавувањето на резултатите од конкурсот по Годишната програма на Министерството за култура во кои се исфрлени манифестациите OFFest и Скопски џез фестивал, со горчив...
Македонија

Првиот човек на Скопски џез фестивал, Белопета го демантира Заев

Редакција
На изјавата на премиерот Зоран Заев за 24 телевизија, на својот Фејсбук профил, реагираше првиот човек на Скопски џез фестивал, Оливер Белопета. “Морам да реагирам...
Македонија

И Белопета во шок: Реномираниот „Скопски џез фестивал“ не доби пари од Министерство за култура

Редакција
Лавина од реакции има денеска по објавената Годишна програма за култура на Министерство за култура на која не се поддржани многу успешни проекти, издавачки куќи,...