еМагазин

Tag : Оливер Белопета

ЖИВОТ

Двојно помалку пари за „Скопски џез фестивал“ од Министерство за култура

Редакција
Во ревидираната годишна програма на Министерството за култура, објавена пред 3 дена, средствата определени за манифестациите „ОФФ-Фест“ и „Скопски џез фестивал“ се речиси преполовени во
Македонија

Белопета: Врапчињата ќе запеат и за „Скопскиот џез фестивал“, па наскоро ќе ја дознаеме и целата содржина на песната

Редакција
Директорот на „Скопски џез фестивал“, Оливер Белопета реагира на изјавата на министерот за култура, Асаф Адеми синоќа во воведниот дел на Топ тема на телевизија Телма,
Македонија

И Белопета во шок: Реномираниот „Скопски џез фестивал“ не доби пари од Министерство за култура

Редакција
Лавина од реакции има денеска по објавената Годишна програма за култура на Министерство за култура на која не се поддржани многу успешни проекти, издавачки куќи,