еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Детален преглед: За исчезнати се водат 64 лица

Дури 64 лица се водат како исчезнати, а голем е бројот на оние што исчезнале во изминативе три години.

На сајтот на МВР има детална листа со име и презиме и фотографии од лицата што се водат како исчезнати, а за повеќето од нив има и дата кога исчезнале.

Меѓу исчезнатите има деца и лица од различни генерации и етничка припадност, а некои од нив се водат како исчезнати повеќе од 20 години.

Целата листа на исчезнати лица ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Жив си затоа што имаш неквалитетни органи“: Твитер за наводните трговци со органи и сериски убиец во Скопје

Според пријателите, телото пронајдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Атанасовски

По исчезнувањето на неколку лица во Скопје: На социјалните мрежи се шири паника за сериски убиец и трговци со органи

Трагедија: Телото на Даниела по која се трагаше, најдено во водите на Вардар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Видео) Драган Спасов – Дац му подари метла, Заев вети чистка во Владата

Никола Осило

Центарот за управување со кризи вработува државни службеници, плата до 36.919 денари

Никола Осило

Тимоние: До нас е да разговараме за новите правила на игра, а до вас е да ги донесете законите против корупција

Редакција