еМагазин
Image default
Бизнис

Директорите во јавните претпријатија ќе имаат и заменици: Законот помина во Собрание по скратена постапка

Собранието на Република Македонија го донесе законот за изменување и дополнување на Законот за јавните претпријатија по скратена постапка поднесен од пратениците Александар Кирацовски, Реџаиљ Исмаили, Благојче Трпевски и Јусуф Хасани.

Со ова законско решение се воведува функцијата заменик директор во сите јавните претпријатија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пари за предвремени избори со ребалансот на Буџетот не се предвидени, кој ќе добие најмногу средства

Редакција

„Линк медиа плус“ го доби тендерот за новогодишно украсување на Скопје „тежок“ 260.000 евра

Никола Осило

Апел да не се вози по новиот автопат Миладиновци-Штип додека не биде пуштен во употреба

Редакција