еМагазин
Image default
Македонија

До 5. февруари ќе се знае кој се пријавил за кандидат за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ

Огласот за кандидати за претседател на државата на ВМРО-ДПМНЕ заврши синоќа на полноќ, а како што најавија од партијата, кој се пријавил ќе биде познато до 5. февруари.

До сега официјални кандидатури поднесоа пратеникот Влатко Ѓорчев и Филип Петровски, а медиумите објавија и дека се пријавил и еден партиски член.

Кој ќе биде кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде познато по тајното гласање на Конвенцијата на партијата на 16 февруари во Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Филип Петровски, вториот официјален кандидат за претседател на државата

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

Се тресеше гората, се изродија партиски кандидати за претседател: Има ли раскол меѓу СДСМ и ДУИ?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Тенк“ на СЈО: Адвокатите на Јанкулоска побараа изземање на судијката Кацарска

Редакција

Христијаните го слават празникот Голема Богородица: Мајката на Христос со шамија го најавила Успението

Никола Осило

Филип Петровски ќе собира 10.000 потписи за кандидатура на претседателските избори

Никола Осило