еМагазин

Tag : Влатко Ѓорчев

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Експратеникот Ѓорчев се збогува со татко му пулмологот Анѓелко Ѓорчев: „Таму, горе од небото гледај и чувај ја твојата сакана Македонија“

Редакција
Вчера на 72-годишна возраст почина пулмологот Анѓелко Ѓорчев, откако по примањето на вакцина против Ковид-19 во Ниш неколку дена беше во кома. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Почина...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Состојбата на 73-годишниот Македонец во Србија не е последица на вакцината, вели директорот на Универзитетскиот клинички центар Зоран Перишиќ

Редакција
Состојбата на 73-годишниот маж од Северна Македонија, на кој му се слоши во салата „Чаир“ во Ниш викендот е непроменета и тој се уште е...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Пулмологот Анѓелко Ѓорчев, татко на Влатко Ѓорчев е човекот кој падна во кома по вакцинацијата во Ниш и се бори за живот

Редакција
73-годишниот човек, кој по вакцинацијата во Ниш падна во кома е проф.др Анѓелко Ѓорчев, татко на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев. „Мојот татко проф. др....
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Традиционална честитка од Влатко Ѓорчев за Нова година со фотографија од семејството

Редакција
Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев традиционално новогодишните, божиќните и велигденските празници ги честита со семејна фотографија. „Среќна Нова година на сите. Влатко, Сузана, Марта, Филип,...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ најмногу изгуби, кажа Ѓорчев на судењето за насилствата во Собранието

Редакција
Тој 27 април беше лош ден за Македонија. Кој е тој што доби, а кој изгуби? ВМРО-ДПМНЕ најмногу изгуби, а триесетина луѓе завршија на Голи...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Фамилијарна новогодишна честитка од Влатко Ѓорчев

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук профил објави фотографија со својата фамилија од плоштадот Македонија во Скопје и ја честиташе Новата година. ПОВРЗАНИ...
Македонија

(Видео) Пратеникот Влатко Ѓорчев на терен помагаше по земјотресите во Албанија

Редакција
Пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук-профил објави фотографии и видео на кое се гледа како помага по земјотресите во Албанија во пренесување на вода и...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште неколку дечиња, па Влатко Ѓорчев и Антонио Милошоски можат да основаат фудбалски клуб

Редакција
Пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук-профил објави интересна фотографија на која може да се види неговото семејство во друштво на семејството на неговиот колега Антонио...
Македонија

Никола Груевски и Курто Дудуш го преземаа приматот во собраниската дебата за изборот на нови министри

Редакција
Собраниската расправа за изборот на нови министри тече во тензична атмосфера со обвинувања меѓу власта и опозицијата. Дел од расправата се и поранешниот премиер Никола...
Македонија

Влатко Ѓорчев го бранеше Драган Тевдовски: Заев ги брка неистомислениците

Редакција
Расправата за предложената реконструкција на Владата вчера помина во остри реплики и контрареплики меѓу опозицијата и власта. Пратеникот Влатко Ѓорчев обвини дека се тргаат луѓе...