еМагазин

Tag : Антонио Милошоски

Македонија

(Фото) Антонио Милошоски ќе ја носи “бомбата“ за Заев, Боки 13 и „Рекет„ кај Русковска

Редакција
Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил информира дека утре ќе се сретна со шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Предизборна „бомба“ на Милошоски: Ќе има ли нови?

Редакција
Додека политичките партии преговараат за Законот за јавно обвинителство, со кој меѓудругото треба да се реши иднината на „бомбите“, пратеникот Антонио Милошоски од опозиционата ВМРО-ДПМНЕ...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Антонио Милошоски честиташе Нова година со семеен колаж

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, кој редовно на својот Фејсбук профил објавува фотографии од фамилијата, Новата година ја честиташе со семеен колаж. “Благодариме на Дедо...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Уште неколку дечиња, па Влатко Ѓорчев и Антонио Милошоски можат да основаат фудбалски клуб

Никола Осило
Пратеникот Влатко Ѓорчев на својот Фејсбук-профил објави интересна фотографија на која може да се види неговото семејство во друштво на семејството на неговиот колега Антонио...
Македонија

Милошоски: Платите на обвинителите во СЈО се од 220-260.000 денари

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошски објави фејсбук-статус во кој обелодени колкави плати земаат обвинителите во Специјално јавно обвинителство (СЈО). „Просечните месечни примања на вработените во...
Македонија

Милошоски: Договор за нов Закон за ЈО можеби и ќе се постигнеше доколку Заев не беше токолу нервозен за „Рекет“

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски по средбата на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и СДСМ, Зоран Заев се огласи на неговиот фејсбук-профил. „Договор за нов...
Македонија

Милошоски: Лекарското за боледувањето на обвинителката Катица Јанева е неверодостојно

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски смета дека лекарското за боледувањето на обвинителката Катица Јанева е неверодостојно. „СЈО го крие боледувањето! Но, јавноста има право да...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитот на Антонио Милошоски за датумот за преговори со ЕУ ги „запали“ социјалните мрежи

Редакција
Твитот на поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски за тоа кои земји биле за, а кои против да Македонија добие датум за старт на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Франција, Германија, Холандија, Данска, Белгија, Луксембург и Шпанија биле против датум за преговори со Македонија, тврди Милошоски

Редакција
Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Твитер тврди дека не само Германија и Франција биле против старт на преговорите...
Македонија

Милошоски направи математика за мнозинство без ДУИ: СДСМ 49 + 2 ГРОМ + 3 БЕСА + 1 Амди + 1 Јусуф Турска + 8 Независни = 64

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил направи математика за парламентарно мнозиство без ДУИ „Актуелната СЕЛОТЕЈП КОАЛИЦИЈА е составена од актери кои имаат...