еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕДС го доби тендерот на „Водовод и канализација – Скопје“ за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

ЈП „Водовод и канализација – Скопје“ по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи деливери солушнс“ (ЕДС) ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 141.600.000 денари или околу 2,3 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕДС го доби тендерот на општина Кавадарци за набавка на струја вреден 295.000 евра

ЕДС го доби тендерот на „Комуналец-Гевгелија“ за набавка на струја вреден 172.000 евра

„ЕДС“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Детален преглед: Кои се десетте најтргувани акции на Македонската берза?

Никола Осило

Македонската берза ги исклучи од котација акциите на Велес Табак, поради стечај на друштвото

Редакција

(ВИДЕО) Министерот Нуредини на англиски им кажа на новинарите оти нема време за прашања за загадувањето

Редакција