еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) И Богданци има џиновско велигденско јајце

И во Богданци, како и во Свети Николе во центарот на Општината за големиот христијански празник Велигден, е поставено големо велигденско јајце.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Свети Николе го има најголемото велигденско јајце во земјава: Високо е три метри

Фото: Општина Богданци

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот градоначалник на Охрид ќе се бира на избори

Редакција

(Фото) Спасовски им врачи плакета на авторите на „Медена земја“, тие нему тегла мед поздрав од Атиџе

Редакција

„Игеа Мак“ го доби тендерот за одржување на електронскиот катастар вреден 767.000 евра

Редакција