еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Мицкоски на богослужба за Велигден во Св. Апостоли Петар и Павле

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Христовото Воскресение го славеше во храмот Св. Апостоли Петар и Павле во скопската населба Ѓорче Петров.

“Нека е за многуја лета. Спокој, мир и бериќет во домовите. Христос Воскрена! Навистина Воскресна!“, порача тој на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Иванов за Велигден со семејството во Охрид

(ВИДЕО) Заев со сопругата Зорица, на богослужба за Велигден во „Свети Григориј Палама и Димитриј“

Фото: Мицкоски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Таткото на министерката Шекеринска на 70 години се искачи на Кораб

Редакција

Боки 13 осомничен за перење пари: Со 1,5 милиони евра кои ги зел како мито, си купувал скапа облека и плаќал одмори

Редакција

Апелација одлучи: Мијалков излегува од Шутка, оди во домашен притвор

Редакција