еМагазин
Image default
ЖИВОТ

(Фото) Министерката Царовска со синчето ги хранеше жирафите во Зоолошка

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска заедно со своето синче ги хранеше жирафите во скопската Зоолошка градина.

Таа даде подршка на кампањата „За здрави и среќни животни“, чија цел е да им се испрати апел на посетителите да не даваат храна која е штетна по здравјето на милениците.

Фото: Фејсбук/Зоолошка/Царовска

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ирена Ристиќ до градоначалникот на Охрид: Еве како може да изгледа Одлуката за помош на Сара

Редакција

Пролетта почнува вечерва во 22 часот и 58 минути

Никола Осило

Повредените во сообраќајката кај Ласкарци нема да плаќаат партиципација за здравствено осигурување

Редакција