еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Решението за притвор на Чавков откри дека има вила на Халкидики?

Решението за притвор на поранешниот министер за внатрешни работи и поранешен прв човек на Бирото за јавна безбездност (БЈБ), Митко Чавков откри дека тој имал вила на Халкидики.

На својот Фејсбук профил, неговата ќерка Зорица објави дел од Решението, во кој стои дека близок пријател информирал дека Чавков има вила на Халкидики.

Чавков од вчера е во Истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари.

Тој е обвинет за настаните во македонското Собрание од 27. април 2017 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќерката на Чавков: Ќе си лежи оној што ја измисли вилата на Халкидики

Чавков приведен поради страв од бегство

Фото: МВР/Фејсбук/Чавков

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МОСТ: Првиот круг од изборите помина во фер и демократска атмосфера

Редакција

Агенцијата „Декра Арбеит“ го доби тендерот на општина Куманово за привремени вработувања „тежок“ 82.000 евра

Никола Осило

„Ассеко СЕЕ“ го доби тендерот на Катастарот за одржување на податочен центар вреден 172.000 евра

Никола Осило