еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Голема акција на МВР: Десетина полициски службеници приведени поради фалсификување патни исправи и лични документи

Претпладнево во голема полициска акција се уапсени десетина полициски службеници кои биле дел од ланец за фалсификување на патни исправи и лични документи, потврдија од МВР и најавија детали по нејзиното завршување.

По повеќе од  година дена истрага и документирање на дејствувањето на криминалната група, посочуваат извори од МВР, полицијата во координација со Канцеларијата за истраги на американската Амбасада и Интерпол спроведува голема акција која уште трае.

МИА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови шест кавадарчани позитивни на Ковид-19

Редакција

Во Македонија нема нови заразени со делта сојот, за невакцинираните можни рестриктивни мерки наесен

Редакција

Какви нарушувања на изборниот процес досега регистрираше МВР

Редакција