еМагазин
Image default
Македонија

Груевски во Будимпешта живеел кај пријатели

Поранешниот македонски премиер, Никола Груевски кој избега во Унгарија, каде доби политички азил во интервју за телевизијата Сител рече дека во Будимпешта не живеел во хотел, туку кај пријатели.

Во хотел бил ден-два кога пристигнал во Унгарија.

Како азилант рече дека има целосна слобода, но засега не планирал да почне да работи.

Имал доста посети во Унгарија и се среќавал со пријатели од Македонија.

Рече дека не станува збор за луѓе од ракодството на ВМРО-ДПМНЕ, каде е почен претседател.

„Се слушам, се гледам со пријатели“, рече тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Еден ден ќе се вратам“, порача Груевски

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

“Оливер разочаран пошто Груевски ништо не открива„: Твитер за првото појавување на Груевски на телевизија

Власта не ми помогна да избегам, вели Груевски

Груевски на телевизија објасни како избегал, ама не кажа како ја напуштил Македонија

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Продолжен притворот на Мијалков, Камчев и другите од „Империја“

Редакција

(Видео) Стартува кампања за подигање на свеста на ранливите заедници за опасностите поврзани со трговијата со луѓе

Редакција

Македонските универзитети и годинава ги нема на Шангајската листа

Редакција