еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Гудиес“ го доби тендерот на МВР за набавка на храна за службените кучиња вреден 114.000 евра

Министерството за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на храна за службени кучиња склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Гудиес“ ДООЕЛ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 7.015.100 денари или околу 114.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Линк медиа плус“ го доби тендерот на МВР за набавка на маици со кратки ракави вреден 76.000 евра

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на МВР за набавка на екстра лесно гориво вреден 1,3 милиони евра

„Симболико“ го доби тендерот на МВР за оператор на кол-центар за лични документи „тежок“ 460.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тасев: Подготвуваме куќа за родителите на децата кои се лекуваат од рак, да имаат каде да спијат

Силвана Жежова

(Фото) ВМРО-ДПМНЕ маршираше во Охрид, Мицкоски порача дека договорот со Грција е “диво месо“

Редакција

Татко ѝ на Калина на промоцијата на книгата праша: Зошто на Кајмакчалан некој ја пуштил гласината за наводно исчезнати мајка и дете

Силвана Жежова