еМагазин
Image default
Локално

Хорор во Скопје: Им одзеле пари и накит и ги малтретирале за наводен долг за лекови

На 07.07.2019 година во ПС Карпош, В.Р.(52) од Скопје пријавила дека таа и нејзиниот партнер С.С. биле малтретирани и присилно држани од лицата А.С., Е.Н. и Е.М. кои им одзеле и пари и накит откако таа не им платила за наводни лекови кои тие и ги набавиле и кои требало да ја подобрат нејзината здравствената состојба, информира МВР.

Веднаш по добиената пријава, преземени се мерки и приведени се Е.К: (39) и А.С. (39) и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гостиварец и зел 400 евра на бившата девојка за да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило

Штипјанец со закана со нож украл пари и лекови од аптека

Никола Осило

(Видео) Филмска бркотница меѓу полицијата и полски хулигани во Скопје

Никола Осило