еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

И денеска во жолта фаза: Сончево и многу топло со температура до 39 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 9.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 21 степен, а дневната од 28 до 39 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 19 степени, а дневна до 36 степени.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

БРАВО: Конфекцијата „Кули“ од Прилеп нуди бесплатна изработка на медицински маски за заштита

Редакција

Среде корона-кризата: Прометот на Македонската берза зголемен за 250 отсто

Редакција

Коалицијата против ГМО контра директорот на АХВ, бара мораториум за ГМ храната

Редакција