еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

И директорот на Дрисла во трка за претседател на државата: Кој е Горан Ангелов

Еден од деветте кандидати за претседател на државата, кој се пријавил на огласот на ВМРО-ДПМНЕ е и актуелниот директор на скопската депонија „Дрисла“, Горан Ангелов.

Кој е Горан Ангелов

Ангелов е поранешен градоначалник на Виница во два мандати, а беше и претседател на Асоцијацијата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС).

По професија е правник.

Горан Ангелов беше назначен и за официјален член и шеф на Македонската делегација во Конгресот на локални и регионални власти (ЦЛАРЕ) во Советот на Европа, како и член на Ад-хок Работната група за југо-источна Европа.

За време на неговиот мандат како претседател на ЗЕЛС, тој исто така беше прв претседател на Мрежата на асоцијации на локални и регионални власти во југо-источна Европа (НАЛАС).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Никита Шекутковски, еден од кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата

Силјановска со видео и објаснува на јавноста зошто се кандидирала за претседател на државата

Гордана Силјановска влегува во трката за претседател: Кои се другите кандидати од ВМРО-ДПМНЕ

Студентите ја обожаваат: Која е Гордана Силјановска-Давкова, можен кандидат за претседател на државата

Фото: Дрисла

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува промената на парите: Народна банка на тендер бара 20 милиони книжни десетденарки

Никола Осило

(ВИДЕО) Иванов во ОН: Единствена вистина е дека ние сме Македонци, а нашата држава е Република Македонија

Никола Осило

Внимание: Бидете внимателни при откривање на адреса, матичен број, податоци од платежни картички… на Интернет

Редакција