еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Инкасираат милиони: Топ пет компании од берзата по остварена добивка

Македонската берза го објави извештајот за финансиските резултати на 101 компанија што котираат на Македонската берза за првата половина од годинава од кој може да се види дека топ пет компании со најголема добивка во овој период се Стопанска банка АД Скопје со добивка од 1.913.686.000 денари, Комерцијална банка АД Скопје со добивка од 1.314.675.000 денари, НЛБ Банка АД Скопје со добивка од 1.175.932.000 денари, Македонски телеком со добивка од 815.799.000 денари и Мермерен комбинат АД Прилеп со добивка од 666.489.000 денари.

Детален преглед ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Колку сериозно ќе влијаат новите аудио снимки на епилогот за “Рекет“?

Редакција

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Никола Осило

“Мода“ од Свети Николе во загуба

Редакција