еМагазин
Image default
Македонија

Jанкулоска за ТВ21: Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за телевизијата ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер, сега пратеник, Никола Груевски.

„Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“, вели Јанкулоска за ТВ21.

Јанкулоска за случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), за кој беше осуден и Груевски, доби шест годишна затворска казна, а е дел и од други предмети на СЈО.

Фото: Фејсбук/Јанкулоска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Притворени Миле Јанакиески и Кирил Божиновски

Пешевски за ТВ21: Разочаран и вознемирен сум од бегството на Груевски

Јанакиески за ТВ21: Нема да бегам, најостро го осудувам бегството на Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државниот секретар на САД, Помпео: Приемот на Македонија во НАТО ќе го намали руското влијание во регионот

Редакција

Судење за „27 април“: Тарчуловски му пишува Мицкоски „не би било фер да се враќаме во Собрание без да ги пуштат затворените луѓе“

Редакција

Името Северна Македонија сме си го избрале сами, вели Заев

Редакција