еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Како и Заев љубител на мотори: Колку е богат Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Костадин Костадинов е новиот портпарол на владејачката СДСМ.

Според неговиот анкетен лист доставен до Државната комисија за спречување на корупцијата, кога станал пратеник, на свое или на име на член на семејството нема пријавено недвижен имот.

На свое име пријавил мотор Хонда, проценет на 100 илјади денари и возило Ауди А6, проценето на 450 илјади денари.

Во скромниот анкетен лист пријавил и кредит, кој го исплатил минатата година.

Целиот негов анкетен лист, ОВДЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Костадин Костадинов е нов портпарол на СДСМ

Фото: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Портали како печурки пред изборите: Можно ли е перење пари преку партиски реклами?

Редакција

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека се нудени пари, ќе поднесеме тужба

Редакција

(Видео) Претседателот Пендаровски му ја покажа „Вила Билјана“ на американскиот државен секретар Мајк Помпео

Никола Осило