еМагазин

Tag : портпарол

Македонија

Душко Арсовски повеќе нема да биде владин портпарол

Редакција
Премиерот Димитар Ковачевски пред почетокот на денешната прес-конференција во Владата соопшти дека на досегашниот владин портпарол Душко Арсовски денеска му завршува ангажманот, на негово барање....
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ доби уште еден, трет портпарол

Редакција
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на последната седница ја назначи Марија Митева за портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, покрај актуелните Димче Арсовски и Наум Стоилковски, информираат од партијата....
ЖИВОТ

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ја запроси Соња: „Доста беше, до вечноста“

Редакција
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски ја запроси неговата девојка Соња Тодорова. Двајцата ја споделија убавата вест на нивните профили на Инстаграм. Арсовски сподели фотографија на...
Македонија

Новинарот Душко Арсовски именуван за портпарол на Владата

Редакција
На денешната седница Владата го именуваше Душко Арсовски за портпарол на Владата, информираат од таму. Покрај Арсовски, активен портпарол на Владата останува и Муамет Хоџа....
Македонија

Владиниот портпарол на Унгарија му кажа на Хан да го прочита неговиот извештај за Македонија

Редакција
Комесарот за проширување на Европската унија, Јоханес Хан, кој на Твитер најави дека ќе побара објаснување од унгарската Влада за политичкиот азил на Никола Груевски....
Македонија ТОП СТОРИИ

Како и Заев љубител на мотори: Колку е богат Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Редакција
Костадин Костадинов е новиот портпарол на владејачката СДСМ. Според неговиот анкетен лист доставен до Државната комисија за спречување на корупцијата, кога станал пратеник, на свое...
Македонија

Кој е Костадин Костадинов, новиот портпарол на СДСМ

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Костадин Костадинов е новиот портпарол на СДСМ, информираа од партијата. Костадинов е роден во Струмица, во март 1990 година, а според неговата официјална...
Македонија

Костадин Костадинов е нов портпарол на СДСМ

Редакција
Нов портпарол на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија е Костадин Костадинов, пратеник во Собранието на Република Македонија. Партијата до сега беше без портпарол, откако Петре Шилегов...