еМагазин

Tag : Димче Арсовски

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: И по Мира Дизел доаѓа Милева Ѓорѓиева

Редакција
И по Мира Дизел доаѓа Милева Ѓорѓиева, исто така пратеничка на СДСМ. Пратеничката на СДСМ од Радовиш, Милева Ѓорѓиева, направила копи-паст на моделот за вработување...
Македонија

Непотизмот на „најјако“: Синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска вработен во ЕЛЕМ

Редакција
Пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска позната во јавноста по рекордните патни трошоци во износ од 12 илјади евра, според информациите до кои дојдовме и ги...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ за потпишувањето на пристапниот Протокол за НАТО: Ова е важен ден за државата

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ го поздравува потпишувањето на пристапниот протокол за НАТО за Република Македонија. „Ова е важен ден за Република Македонија и денес се завршува една неправда...
Македонија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Секогаш кога СДСМ е на власт, во Македонија се прислушува

Редакција
Во Република Македонија во моментов незаконски се прислушува. Институциите и граѓаните по доаѓањето на однародената и криминогена власт се под целосен надзор на Заев и...
Бизнис

ВМРО-ДПМНЕ: Кочо Анѓушев преку „Брако“ доби уште еден тендер за медицинска опрема

Редакција
Од ВМРО-ДПМНЕ го обвинуваат вицепремиерот за економија Кочо Анѓушев дека зел уште еден тендер за медицинска опрема. Од таму велат дека „Анѓушев преку неговата компанија...