еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Касами го исклучи Кастриот Реџепи од Беса

Преку објава на Фејсбук попладнево претседателот на Движење Беса, Биљал Касами информираше дека го исклучил од партијата Кастриот Реџепи, пратеникот кој не дојде во четвртокот во Собранието кога беше поднесена интерпелација за Владата.

-Имајќи ги предвид неодамнешните постапки на пратеникот на Движењето Беса, Кастриот Реџепи, кој не се појави во Собранието предходниот ден, да го поддржи предлогот за недоверба на Владата, со што постапи спротивно на одлуката на партијата во кој случај сериозно го нарушил и престижот на партијата, Движењето Беса, односно јас како претседател на партијата, согласно статутарните норми, односно член 14 став 3 точка 3.3 од Статутот на Движењето Беса, го исклучив гореспоменатиот член од сите партиски функции и тој не е повеќе член на Движењето Беса, напиша Касами.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Каков имот пријавил пратеникот на Беса, Реџепи, поради кој опозицијата не обезбеди кворум за одржување на седница за доверба на Владата

Реџепи во понеделник ќе разјасни што се случило, на Беса ѝ порача да не превзема избрзани чекори

„Абе не ви текна уште еден у скафандер да пратевте као демек Реџепи е“: Твитер реакции

Фото: Фејсбук/Реџепи

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Повеќе од половина од заразените со Ковид-19 во Македонија не знаат како се заразиле

Редакција

Објавен нов тендер за терминали за отпечатоци од прсти за локалните избори

Редакција

Кои се најголемите акционери во велешки “Димко Митрев“

Редакција