еМагазин

Tag : Кастриот Реџепи

Македонија ТОП СТОРИИ

Меџити и Коџаџику од ДУИ станаа независни пратеници

Редакција
Доскорешните пратеници на ДУИ, Изет Меџити и Мерита Колчи Коџаџику и пратеникот Кастриот Реџепи, кои најавија формирање на ново политичко движење, преку видео на социјалните...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) „Да не го гори јорганот, за неколку болви“: Порака од „Огнената група“ на ДУИ до Ахмети

Редакција
Потпретседателот на ДУИ и еден од членовите на „Огнената група“, Изет Меџити синоќа од Студеничани му порача на лидерот на партијата Али Ахмети дека го...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе го “сруши“ ли овојпат Кастриот Реџепи мнозинството во Собрание?

Редакција
Поранешниот пратеник на Беса, а сега независен, Кастриот Реџепи повторно е во фокусот на јавноста откако на социјалните мрежи беше објавена негова фотографија со функционерите...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Пратеникот Кастриот Реџепи се приклучи на „огнената група“ во ДУИ

Редакција
Поранешниот пратеник на Беса, а сега независен, Кастриот Реџепи се приклучи на „огнената група“ во ДУИ. На профилот на Фејсбук, Блерим Беџити, дел од т.н....
Македонија ТОП СТОРИИ

Реџепи ги пријавил пораките со закани и притисоци во институциите, добил и обезбедување

Редакција
Пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи, денеска изјави дека на денот кога во Собранието требало да се гласа за доверба на Владата, додека му биле исклучени...
Македонија ТОП СТОРИИ

Додека не се донесат официјални одлуки, јас сум член на БЕСА, а партијата е дел од Владата, вели Реџепи

Редакција
Додека не добијам официјална одлука од партијата, врз основа на статутот на партијата, дека сум исклучен, јас сум се уште член, потпретседател на партијата, пратеник...
Македонија

Кастриот Реџепи денеска во Собранието ќе разјасни што се случи кога не се појави за да гласа за недоверба на Владата

Редакција
Пратеникот Кастриот Реџепи денеска во Собранието ќе одржи прес-конференција, на која, како што претходно најави, ќе разјасни што се случило со неговото непојавување во Собранието,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Касами го исклучи Кастриот Реџепи од Беса

Редакција
Преку објава на Фејсбук попладнево претседателот на Движење Беса, Биљал Касами информираше дека го исклучил од партијата Кастриот Реџепи, пратеникот кој не дојде во четвртокот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Грчки медиуми: „Заев се спаси во последната минута“

Редакција
„Северна Македонија: Владата на Заев ја преживеа иницијативата за недоверба поради немање кворум во Собранието“, „Пораз за опозицијата во Северна Македонија, која не обезбеди 61...
Македонија ТОП СТОРИИ

Реџепи во понеделник ќе разјасни што се случило, на Беса ѝ порача да не превзема избрзани чекори

Редакција
Пратеникот на Движењето Беса, Кастриот Реџепи денеска преку својот Фесјбук-профил најави дека во понеделник ќе се појави пред новинарите за да разјасни што се случило...