еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Која мајка изгубила син… у МЕПСО и ЕЛЕМ ќе си ги најде“: Твитер „прегреа„

Вработувањето на синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска во државната енергетска компанија ЕЛЕМ, предизвика низа од реакции во јавноста и на социјалните мрежи.

Ова е само едно од низата вработување на родини или блиски лица на актуелни функционери.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Кучето на Мира Дизел вработено во гранична полиција“: Твитер „експлодира„

А1он: По синот, во РЕК Битола вработен и братот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Каков имот пријавила пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

Партиско дувло: Бројот на вработени во ЕЛЕМ се зголемил за речиси 1.000 лица од 2009 до 2018 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени седум лица за трагедијата кај Ласкарци: Неисправните сопирачки и брзото возење главни причини за несреќата

Никола Осило

Додека СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ бистрат политики: Македонците самоволно стануваат Бугари

Никола Осило

Не ни требаат донатори за загадувањето, туку политичка лоботомија и нови приоритети

Никола Осило