еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

МЕПСО вработува 23 лица, плата до 42.456 денари

Акционерското друштво за пренос на електрична енергија и управување со електроенергетскиот систем во државна сопственост Скопје (АД МЕПСО) објави јавен оглас за вработување на 23 лица на неопределено време.

Се бараат инженери, референти и раководители. Платите во зависност од работното место се движат од 31.146 денари до 42.456 денари.

Рокот за пријавање е три дена по објавата на огласот.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Заева, Шекеринска, Царовска, Пендаровска на аукција донираа средства за жртвите на семејното насилство

Редакција

18. земја по ред: Канада го ратификуваше Протоколот за членство на земјава во НАТО

Редакција

(Фото) Македонски студенти за пронајдокот „Филтер за воздух вграден во велосипедско тркало“ освоија злато во Сеул

Редакција