еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски побарал вонреден конгрес за да се гласа за негова доверба, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ одбил

На иницијатива на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Централниот комитет (ЦК) на партијата на синоќешната седница разгледал предлог кој што тој го дал за одржување на вондреден конгрес со цел разгледување на потребата од гласање на доверба на претседателот на партијата, информираше по завршувањето на седницата, потпреседателот Александар Николоски.

“Централниот Комитет после дискусија на која што за да не влијае врз останатите членови не присуствуваше претседателот на партијата, едногласно одлучи да го одбие овој предлог и смета дека партијата нема потреба да одржи вондреден конгрес и дека претседателот ја има целокупната поддршка за водење на партијата“, информираше Николоски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кои се причините: Сашо Мијалков и Никола Тодоров пред исклучување од ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) ЦК на ВМРО-ДПМНЕ поради силна соработка со Заев го разреши потпретседателот Митко Јанчев

Фото: ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апелациски суд: Возачот што ја усмрти Фросина доби помала казна, оти ја призна вината

Редакција

Амбасада на Русија: За какво мешање зборува Саливан кога се знае дека на 19 октомври Бејли беше во Собранието

Редакција

Продолжува миграцијата село-град: Зголемен бројот на доселеници во Скопје

Никола Осило