еМагазин

Tag : вонреден

Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски побарал вонреден конгрес за да се гласа за негова доверба, ЦК на ВМРО-ДПМНЕ одбил

Редакција
На иницијатива на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Централниот комитет (ЦК) на партијата на синоќешната седница разгледал предлог кој што тој го дал за одржување...
Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе има ли смена на Христијан Мицкоски?

Редакција
Во политичките кругови, но и во медиумите се почести се шпекулациите дека по гласањето за стартот на уставните измени, предвидени со договорот за името со Грција,...