еМагазин
Image default
Македонија

На Катица и е одземен мобилниот за да се провери поврзаност со Боки13

На специјалната обвинителка Катица Јанева и е одземен мобилниот телефон, за да се провери евентуална поврзаност со осомничениот Бојан Јовановски (Боки13), информираше јавната обвинителка Вилма Русковска.

Таа потврди и дека не е вршен претрес во домот на Јанева, ниту пак во домот на нејзината колешка од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е јавниот обвинител или обвинители со кои „рекетирале“ Боки13 и Кичеец?

Каков имот пријавила Катица Јанева, која си поднесе оставка и остана без мобилен

Одземен мобилниот на Катица Јанева

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор…“: Твитер „поцрвене“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фуере: Владата ги повторува ужасните грешки на претходната, бегството на Груевски остави лоша дамка

Редакција

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Анѓушев ја претвораат државата во сопствена фирма

Редакција

(Фото) Заев, Пендаровски, Шекеринска, Османи, Спасовски, Николовски… со шлемови на „бојно поле“ во Криволак

Редакција