еМагазин

Tag : вилма

Македонија ТОП СТОРИИ

(Аудио) Нова „тура“ снимки за „Рекет“: „Куферот со пари не е кај Заев“

Редакција
Додека Јавното обвинителство истражува кој пред неколку дена на Јутјуб каналот U6e Big објави неколку аудио снимки во кои како што објавија медиумите наводно се...
Македонија

Адвокатката Јошевска: „Русковска троа нека одмори, имаме ние време, нека не брза“

Редакција
Адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска на својот Фејсбук профил ја коментира досегашната истрага за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство, кој ја бранува јавноста. “Вилма Русковска на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Боки со мал прст го заврте бројчаникот појако од сите институции“: Твитер реакции за Бојан Јовановски и „Рекет“

Редакција
Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“ во кој првоосомничен е Бојан Јовановски, кој доби 30 дена притвор. Еве дел...
Македонија

Русковска: Обезбедените видеа и аудио снимки се само за двајцата осомничени во „Рекет“, оставката на Катица во лош тајминг

Редакција
Обезбедените видеа и аудио-материјали се само за овој случај што го отворивме сега, за овие двајца осомничени. А понатаму во истрагата дали ќе се појават...
Македонија

На Катица и е одземен мобилниот за да се провери поврзаност со Боки13

Редакција
На специјалната обвинителка Катица Јанева и е одземен мобилниот телефон, за да се провери евентуална поврзаност со осомничениот Бојан Јовановски (Боки13), информираше јавната обвинителка Вилма...