еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Боки со мал прст го заврте бројчаникот појако од сите институции“: Твитер реакции за Бојан Јовановски и „Рекет“

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи за случајот на Јавното обвинителство „Рекет“ во кој првоосомничен е Бојан Јовановски, кој доби 30 дена притвор.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Веста за апсењето на Боки 13 одекна во регионалните медиуми

Детали од Обвинителство за претресот во домот на Боки 13: Oдземени брендирана гардероба, накит, часовници, уметнички дела, оружје

Кој е јавниот обвинител или обвинители со кои „рекетирале“ Боки13 и Кичеец?

Кој е махерот кој им го „смести“ на Боки, Зоки и Кате?

Фото: Фејсбук/Боки13

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Евро консалтинг“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за надзор на рехабилитацијата на патот Крива Паланка-Деве Баир вреден 457.000 евра

Никола Осило

(Видео) Активисти: „Борбата“ против загадувањето во Кавадарци најмногу се води околу мерните станици

Никола Осило

Има несоборливи докази, Обвинителството бара притвор за Јанева

Редакција