еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Атиџе е нашиот Оскар“: Твитер реакции за „Медена земја“ и Оскарите

Големо навивање, бројни пораки со подршка пред и по церемонијата на доделување на Оскарите добија на социјалните мрежи, Атиџе Муратова и екипата на македонскиот документарец “Медена земја“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Атиџе прекрасна: Како изгледаше екипата на „Медена земја“ на Оскарите

За жал филмот кој беше номиниран во две категории за Оскар, не успеа да добие статуетка.

Атиџе е Личност на годината на еМагазин за 2019 година.

Еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Екипата на „Медената земја“: Горди сме што сме гласници на пораката на Атиџе „пола земи-пола остави“

Нема место за разочарување: „Медена земја“ не сплоти и испиша историја

„Медена земја“ не доби Оскар: Статуетките ги земаа конкурентите „Американска фабрика“ и „Паразит“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Претседателот Ѓорѓе Иванов си направи „муабет“ со Доналд Трамп и со Владимир Путин

Никола Осило

Кој ќе биде кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ?

Редакција

Владата в среда ќе ја одреди сумата што ќе се потроши за референдумската кампања

Редакција