еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Најнови податоци од ДИК: „За“ гласале 482.357 лица, а „против“ 30.767 лица

Државната изборна комисија соопшти дека од 2.922 процесирани избирачки места или 83,18% гласале 528.541 лица или 35,90% од кои 482.357 гласале „за“, а 30.767 лица гласале против.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Случај „Монструм„: Се уште нема одговор од Косово за екстрадицијата на Алил Демири и Африм Исмаиловиќ

Редакција

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

Редакција

Денеска на Канал 5 дуел Заев-Мицкоски

Редакција