еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(ФОТО) НБРМ се преименува во Народна банка на Република Северна Македонија

Процесот на промена на името согласно уставните измени предвидени со Преспанскиот договор веќе земаат замав.

Една од институциите која веќе го смени логото на својот веб-сајт е централната банка која сега го носи името Народна банка на Република Северна Македонија (НБРСМ).

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД почнуваат да го користат новото име Република Северна Македонија

(Фото) Во пасошите почнаа да се става печатот со појаснување дека припаѓаат на Северна Македонија

Германската „Веридос“ ќе ги печати новите пасоши на граѓаните на Северна Македонија

(Фото) Грција и официјално почна да го користи терминот „македонски (јужнословенски) јазик“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Смилев: Неспособните од нашата прекрасна држава прават регионална депонија

Силвана Жежова

(Вознемирувачко видео): Што открија Асанж и Викиликс: Како американската војска уби новинари и цивили

Редакција

Сите детали за предметот „Глобал“ за кој Антикорупциска го става на тапет премиерот Заев

Редакција