еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Според 50% од избирачките места: „За“ гласале 90,81 отсто, „против“ 6,18 отсто

Според првичните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страница од обработени 50 проценти од избирачките места, „за“ на референдумското прашање се изјасниле 90,81 отсто, а „против“ се 6,18 проценти.

Граѓаните на Македонија на денешниот референдум се изјаснуваа за прашањето „Дали сте за члество во ЕУ и НАТО со прифање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законот за јазици почна да се применува и во Влада: На седница се зборувало и албански

Редакција

(ВИДЕО) И Заев во кампањата на Ципрас за изборите за Европскиот парламент

Редакција

Твитер „полуде“: „Гога достигна максимум во јога, од Неготино се телепортира во Кавадарци“

Никола Осило