еМагазин
Image default
Македонија

Ѓорчев ја објави претседателската кандидатура: Очекува повеќе од 500 илјади гласови

Влатко Ѓорчев денеска на прес-конференција објави дека ќе се кандидира за претседател на државата.

– Објавувам и кажувам дека ќе се кандидирам за претседател. Имам искуство, мотивација, знаење, чесност и лојалност, рече Ѓорчев на прес-конференција во Собранието на Република Македонија.

Додаде дека сега бил мотивиран повеќе од кога било и истакна дека не се плаши од противкандидатот на СДСМ.

– Директно им велам на сите кандидати од СДСМ на 21 април Ве чекам јас, но и најмалку 500 илјади граѓани на Република Македонија да ја вратиме надежда на Македонија, рече Ѓорчев, додавајќи дека е подготвен да се вложи со целото негово битие и знаење.

МИА/Фото: Фејсбук/Ѓорчев

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

СДСМ со реакција за кандидатурата на Ѓорчев: Со години молчеше за криминалите на Груевски

За што се подготвува Влатко Ѓорчев?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лавина реакции: Осуда на сите кои даваат политичка конотација на трагедијата кај Карпалак

Никола Осило

Американската војска не нарече „Северномакедонци“, па се извини

Редакција

Играорецот кој го постави албанското знаме на Самoилова тврдина доби парична казна и забрана за влез во државата

Редакција