еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер за претседателските кандидати: „Ако треба да се бира меѓу Ѓорчев и Спасовски, јас гласам за Хорхе„

Претседателските кандидати очекувано се во фокусот на Твитер заедницата.

Денеска „хит“ е првиот кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Влатко Ѓорчев, кој за да стане и единствен кандидат на партијата треба да ја добие подршката на раководството на престојната Конвенција на партијата.

Твитер заедницата не ги заборава ни актуелниот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, националниот кординатор за НАТО, Стево Пендаровски…, чии имиња неофицијално се спомнуваат како можни кандидати за претседател на државата од СДСМ.

Ви пренесуваме дел од реакциите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓорчев ја објави претседателската кандидатура: Очекува повеќе од 500 илјади гласови

Двајца од десетте можни кандидатии за претседател на држвата, чии рејтинг го мери СДСМ се Албанци

Кој е Влатко Ѓорчев, првиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за преседател на државата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Обвинител наредил да се испита Ковид-19 кај починат тетовец

Редакција

(Фото) Апартмани, куќи и хотели по багателни цени во Грција: Квадратот поевтин од Скопје

Редакција

(Фото) Неготинчанец од стари буриња изработува прекрасен мебел

Никола Осило