еМагазин
Image default
Македонија

Двајца од десетте можни кандидатии за претседател на држвата, чии рејтинг го мери СДСМ се Албанци

Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ, кој информираше дека во партијата се мери рејтингот на дестина можни кандидати за претседател на држвата, во емисијата „200“ на телевизија Алсат М, рече дека двајца од нив се Албанци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влатко Ѓорчев ќе се кандидира за претседател на Македонија

СДСМ го мери рејтингот на десет можни кандидати за претседател на државата

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири консензуален кандидат на власта за претседател на Македонија?

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Седницата за одземање на мандатот на Груевски и за избор на нови министри, по 7 јуни

Редакција

Богданов за исклучувањето од ВМРО-ДПМНЕ: Раководството беше далеку од мојот идеал, да изградиме модерна партија

Редакција

Судењето за насилството во Собрание одложено, влошена состојбата на еден од обвинетите

Редакција