еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ова веќе станува алармантно и језиво…“: Твитер за загрижувачкиот тренд со исчезнати лица

Триест и пет годишниот годишниот Горан Атанасовски од Скопје е најновото исчезнато лице, чија фотографија се споделува на социјалните мрежи.

Изминатиов период исчезнаа неколку лица, а јавноста и на социјалните мрежи реагира на загрижувачкиот тренд.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Уште едно исчезнато лице: Се бара 35-годишниот Горан Атанасовски

Трагедија: Телото на Даниела по која се трагаше, најдено во водите на Вардар

(Фото) Алибен е исчезнат во петокот и се уште не е пронајден

Фото: shutterstock

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Пендаровски на богослужба за Велигден со семејството во Галичник

Редакција

Тендер „тежок“ 15 милиони евра: Кои се деветте компании кои ќе ги поправаат државните патишта?

Никола Осило

Биле користени и ПИ-мерки: За Боки 13 и Зоран Кичеец се водела предистражна постапка од 2 мај

Редакција