еМагазин
Image default
Македонија

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

Поранешниот пратеник Павле Богоевски, кој е и ЛГБТИ активист учествуваше на денешната прва Парада на гордоста во Скопје.

„Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!🇲🇰✊💗

Среќен Прајд, друштво. Да ни се множат!“, напиша тој на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари дадоа подршка на Парадата на гордоста

Прва Парада на гордоста во Македонија: И социјалните мрежи во боите на виножитото

(ГАЛЕРИЈА) Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Скопје

(ВИДЕО) Со тапани и оро започна Маршот на гордоста

Фото: Фејсбук/Богоевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алијансата за Албанците до Хан: Испратете ни обвинител од ЕУ за сериозно да се бориме против криминалот и корупцијата

Редакција

И Крсто Мукоски излегува од притвор

Редакција

Американскиот Стејт департмент се надева на успех на референдумот за името

Редакција