еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Прва Парада на гордоста во Македонија: И социјалните мрежи во боите на виножитото

Во позитивна атмосфера и без инциденти помина првата Парада на гордоста во Скопје.

Очекувано Парадата е топ тема на социјалните мрежи, а еве дел од твитовите:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Шекеринска, Царовска, Богоевски: Кои политичари дадоа подршка на Парадата на гордоста

Павле Богоевски за Парадата на гордоста: Покрај сите пречки и омраза, љубовта сепак победи!

(ГАЛЕРИЈА) Голема посетеност на првата Парада на гордоста во Скопје

(ВИДЕО) Со тапани и оро започна Маршот на гордоста

Фото: Скопје прајд/Фејсбук/Царовска/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сензитивни таргети во прислушувањето биле братот и сопругата на Сашо Мијалков

Редакција

(ВИДЕО) Простување или амнестија: Кој го разбра Заев што сака да каже?

Редакција

Камчев како сведок даде исказ пред Рускоска за „Рекет“

Редакција