еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Галерија) По 13 години: Средба на пратеничката група на СДСМ, мандат 2002-2006

Пратеничката група на СДСМ која беше со мандат во Собранието од 2002 до 2006 година се сретна после 13 години.

Професорката Каролина Ристова-Астеруд, која исто така беше пратеничка тој период, вели дека средбата се случила сосема спонтано. Некои недостасувале, но за жал некои од пратениците од тој мандат се и починати.

„По 13 години, прва собиранка на пратеничката група на СДСМ, мандат 2002-2006. Неколкумината отсутни ни недостасуваа, но ќе има друга прилика, да сме живи и здрави. Неколкумината заминати се се уште живи во нашите сеќавања и во нашите срца“, вели Ристова-Астеруд.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Јовески: Амнестијата е политичка одлука, доколку зависеше од мене немаше да се случи

Никола Осило

Трајче Стафилов: Македонија има европско законодавсто за заштита на животната средина, но потребна е поголема контрола на неговата примена 

Редакција

Мицкоски се сретна со опозициските партии за референдумот за името

Редакција