еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски ги засени сите“: Твитер реакции

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски кој присуствуваше на денешната инаугурација на новиот претседател Стево Пендаровски, предизвика најголем интерес на социјалните мрежи.

Твитерџиите во свој стил се осврнаа и на најавата на новиот претседател во Собранието на албански јазик од страна на преседателот на Собранието, Талат Џафер.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Пендаровски го испрати Иванов од Вила Водно

(Фото) И Бранко Црвенковски на инаугурацијата на Пендаровски во Собранието

(Фото) Иванов се збогуваше: Функциите доаѓаат и проаѓаат, но човечноста останува

Фото: Пендаровски/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Твитер го „подбра“ Филипче: „Не излегувајте кога е загадено, јадете ГМО“

Никола Осило

И Словачка денеска го ратификува Протоколот за влез на земјава во НАТО

Редакција

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на Државниот инспекторат за техничка инспекција за набавка на теренски возила вреден 4,8 милиони денари

Никола Осило