еМагазин
Image default
Македонија

Поддршка на Мицкоски му даде и Владимир Ѓорчев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска јавно доби поддршка и од пратеникот на партијата, Владимир Ѓорчев.

“Поддршка за претседателот Христијан Мицкоски, за ВМРО-ДПМНЕ и Македонија.

За Македонија и ВМРО никогаш немало лесни времиња. Напротив, тоа е тешко бреме, но каузата е благородна, а ја носат храбрите, упорните и силните.

Заедно продолжуваме понатаму, Македонија ќе победи“, напиша тој на својот Фејсбук профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мијалков: Не сум влијаел врз никој во ВМРО-ДПМНЕ

Ќе има ли смени на лидерската позиција во ВМРО-ДПМНЕ: Кои се членовите на Централниот комитет

Трајко Вељаноски му даде подршка на Христијан Мицкоски

Христијан Мицкоски доби поддршка и од Антонијо Милошоски

Ќе има ли смена на Христијан Мицкоски?

Фото: Фејсбук/Ѓорчев/ВМРО-ДПМНЕ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев вели дека ништо не менаџирал со Боки 13

Редакција

Одложено судењето за 27 април, се чека одговор од Апелација за одбиените жалби за амнестија

Редакција

Зијадин Села: Да видиме колку длабоко ДУИ е влезена во местење судии и обвинители

Редакција