еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

„Политико“: Унгарските разузнавачки служби му помогнале на Груевски да избега

Весникот „Политико Европа“ открива дека унгарските разузнавачки служби му помогнале на експремиерот Никола Груевски да избега.

Како што јави дописникот на МИА, „Политико Европа“ се повикува на два извора со познавање на случајот.

Унгарија призна дека нивни дипломати му помогнале на Груевски во транспортот до Будимпешта, но не одговориле на барањата на авторката на текстот за реакција околу наводите за улогата на унгарските разузнавачки служби.

Целата сторија на „Политико Европа“, ОВДЕ.

МИА/Фото: ВМРО ДПМНЕ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку е богат пријателот на Груевски, Виктор Орбан

Што знаеме до сега за бегството на азилантот Груевски

По бегството на Груевски и добивањето азил: Ќе стане ли Унгарија нова пречка за влезот на Македонија во ЕУ и НАТО?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Авторитетите во ВМРО-ДПМНЕ почнаа да повикуваат на успешен референдум

Никола Осило

Заев ги знае сите детали за бегството на Груевски, но ќе ги соопшти на јавноста кога ќе дојде време

Редакција

Предреферендумски посети: Меркел, Столтенберг и Курц неделава во Скопје

Редакција