еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пораст на вредноста на акциите на НЛБ Банка, пад кај Стопанска банка Скопје

Заклучно со октомври годинава на Македонската берза биле истргувани акции од НЛБ Банка во вредност од 411 милиони денари, а просечната цена на акциите се зголемила за 17,38 отсто, покажуваат податоците на берзата.

Во истиот период биле истргувани акции од Стопанска банка Скопје во вредност од 143 милиони денари, а просечната цена на оваа акција се намалила за 3,33 отсто.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Комерцијална банка, Алкалоид и Макпетрол го „билдаат“ прометот на Македонската берза

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фондот за иновации доделил пари на две фирми кои се пред затворање, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Редакција

Виталиа со 15% раст на извозот во првите 8 месеци од 2018 година

Редакција

Законски измени за угостители и обложувалници: Ограничување на времето за издавање сторна сметка

Редакција