еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Порше лизинг“ го доби тендерот на Здравствен дом-Скопје за набавка на 13 возила вреден 224.000 евра

Јавната установа Здравствен дом – Скопје по распишаниот тендер за набавка на нови патнички моторни возила склучи договор со друштвото за лизинг „Порше лизинг“ ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 13.818.083 денари или околу 224.000 евра.

Предмет на набавка се 13 возила од брендовите „Фолксваген“ и „Шкода“.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Порше лизинг“ го доби тендерот на ОТА за „рентање“ четири возила вреден 86.000 евра

(ВИДЕО) „Порше“ го претстави „Cayenne Coupe“: Брз и удобен спортски убавец

„Порше лизинг“ го доби тендерот за набавка на возило на СОЗР на Владата

Фото: Skoda/autoexpress

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Предлог-законот за попис во Собрание: Ќе се преброиме ли конечно?

Редакција

„Македонски Телеком“ ги зголеми приходите и добивката

Никола Осило

Потврден 41 нов случај: Вкупната бројка заразени од корона вирусот 1.367 лица

Редакција